Lajm tronditës për fansat, 4 vjet burg për "Sarpin" dhe aktoren shqiptare

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:37 17-05-2018 Lajm tronditës për fansat, 4 vjet burg për

Prej disa kohësh serialet turke janë më të ndjekurit në Shqipëri. Po ashtu edhe aktorët janë kthyer ndër më të pëlqyerit.

Ndër ta është edhe Çağatay Ulusoy, i cli në rolin e tij si “Sarpi” rrëmbeu zemrat e publikut shqiptar. Por një lajm tronditës vjen për të gjthë fansat e aktorit.

Mediat turke raportojnë se “Sarpi” dhe aktorja me origjinë shqiptare Gizem Karaca janë arrestuar.

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, këngëtarja Cenk Eren dhe menaxherja Selin Boronkay janë vënë në pranga, pasi u kapën me sasi kakaine dhe kanabisi. Aktorët janë dënuar me 4 vjet e dy muaj burg me akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Ndërsa pritet që ky vendim të dërgohet në gjykatën e Apelit.

uyusturucu-davasinda-karar-cagatay-ulusoy-gizem-karaca-ve-cenk-erene-hapis-cezKkzN0Dywkk-oa9I0HXsyYA.jpg

bhn-w06pwkmkod9ix-dviaPOLjI_m4vEqtThH51HXTLg.jpg

 

-640-0-5afc99b679460.jpg

sarpi.PNG

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Luana bën bamirësi për iftarin e parë të Ramazanit: Më kujtuan fëmijërinë (FOTO)
Marina feston ditëlindjen, ja urimi emocionues i Getit (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.02118182182312
array(1) { ["section"]=> string(77) "lajm-trondites-per-fansat-4-vjet-burg-per-sarpin-dhe-aktoren-shqiptare-121068" }