Lajmi i fundit/ Tronditet Italia, një tërmet mbi 7 ballë në qendër, në Romë

Publikuar tek: bota, më 09:10 30-10-2016 Lajmi i fundit/ Tronditet Italia, një tërmet mbi 7 ballë në qendër, në Romë Foto ilustruese

Romë- Një tjetër tërmet i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 7.40 minuta në gjithë qendrën e Italisë, raportojnë mediat italiane si Breaking news, por edhe mediat ndërkombëtare. 

Sipas të dhënave të para bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë mbi 6.5 ballë dhe me një thellësi prej 10 kilometrash, me një epiqendër ndërmjet Marche dhe Umbria në zonën që është goditur më parë nga tërmetet në 24 gusht dhe gjatë kësaj jave.

Tërmeti është paralajmëruar nga institucionet, ndaj njerëzit kanë dalë në rrugët e Romës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019198179244995
array(1) { ["section"]=> string(78) "lajmi-i-fundit-tronditet-italia-nje-termet-mbi-7-balle-ne-qender-ne-rome-57825" }