Largohet drejtori i Burgjeve Çuko, e zëvendëson Stefan Çipa

Publikuar tek: barometri, më 08:13 04-09-2018 Largohet drejtori i Burgjeve Çuko, e zëvendëson Stefan Çipa

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Arben Çuko është larguar ditën e sotme nga detyra.

 

Mësohet se vendin e Çukos do ta zërë Stefan Çipa, ndërsa shkaku paraprak thuhet se është përmirësimi i sistemit të burgjeve.

Arben Çuko ka qenë deputet i Partisë Socialiste, anëtar i Komisionit të Sigurisë, Komandant i Gardës së Republikësku, si dhe këshilltar i Kryeministrit të Kosovës për Sigurinë derisa u emërua më pas në krye të Burgjeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029942989349365
array(1) { ["section"]=> string(65) "largohet-drejtori-i-burgjeve-cuko-e-zevendeson-stefan-cipa-133095" }