Le Temps: Shqiptarët, tifozeria më e zjarrtë e Europianit

Publikuar tek: sport, më 16:17 10-06-2016 Le Temps: Shqiptarët, tifozeria më e zjarrtë e Europianit

Interesi i tifozëve shqiptare ka qenë mjaft i madh për të ndjekur ndeshjet e Kombëtares në Europian dhe sidomos ato ndaj Zvicrës.

Por, 100 mijë kërkesat e kuqezinjve nuk mund të përmbushen nga një stadium që ka vetëm 35 mijë vende dhe natyrisht qe tifozeritë duhet të ndahen.

Një gjë të tillë e shkruan gazeta zviceriane “Le Temps”, e cila bën me dije se kërkesat e mbështetësve kuqezinj nga e gjithë bota kanë qenë shumë të mëdha dhe të pamundura për t’u plotësuar edhe sikur i gjithë stadiumi të ishte në dispozicion të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptarët tejmbushin Brukselin, por nuk janë të vetmit që bëjnë tifo për Shqipërinë (FOTOT)
Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Lens, me flamuj dhe plisa mbushin rrugët e qytetit »
Article Logic
Execution time: 0.013383865356445
array(1) { ["section"]=> string(61) "le-temps-shqiptaret-tifozeria-me-e-zjarrte-e-europianit-43104" }