Ledi Shamku hap debat për bluzën me kapuç që veshi dje në Kuvend

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:19 27-02-2015 Ledi Shamku hap debat për bluzën me kapuç që veshi dje në Kuvend

Ledi Shamku ka hapur shumë debat në rrjetet sociale për veshjen me të cilën është prezantuar dje në parlament.

Një bluzë tute me kapuc, dhe xhinse duket se deputetja ka sfiduar edhe deputetët, të cilët kanë qenë kuriozë për veshjen. “Eshtë uniforma e këtij viti për gjuhëtarët. Eshtë e shkruajtur në alfabetin IPA. Shumë nga deputetët më pyetën pse e ke veshur dhe u thashë: Po meqënëse këtu Brenda ka shumë rob pa zanat, unë e dua shumë zanatin tim” thotë Ledi Shamku Shkreli. Dihet se Ledi Shamku është gjuhëtare në profesion, por ndoshta nuk do ta merrte me mend kurrë se do të hapte kaq shumë debat veshja e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069828033447266
array(1) { ["section"]=> string(69) "ledi-shamku-hap-debat-per-bluzen-me-kapuc-qe-veshi-dje-ne-kuvend-4574" }