Leicester zgjedh trajnerin e ri pas shkarkimit të Rainerit

Publikuar tek: sport, më 21:36 07-03-2017 Leicester zgjedh trajnerin e ri pas shkarkimit të Rainerit

Craig Shakespeare do të marrë ofertën nga klubi i Leicester City për të drejtuar skuadrën deri në fund të sezonit, sipas asaj që bën të ditur “BBC”.

Shakespeare ishte ndihmësi i Claudio Ranieri dhe ka marrë drejtimin e ekipit, që pas shkarkimit të italianit në muajin shkurt.

“Dhelprat” i kanë fituar të dy ndeshjet nën urdhrat e Shakespeare kundër Liverpool dhe Hull. 53-vjeçari nuk ka qenë kurrë trajneri i parë në karrierë.

Screenshot_9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rikthehet në mbrëmje Liga e Kampionëve: Napoli ëndërron fazën tjetër, Arsenali luan gjithçka
Bayern Munchen dhe Real Madrid “kopjojnë” veten, rezultate të njëjta si në sfidat e para »
Article Logic
Execution time: 0.018355846405029
array(1) { ["section"]=> string(64) "leicester-zgjedh-trajnerin-e-ri-pas-shkarkimit-te-rainerit-71118" }