Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ndërpritet energjia elektrike

Publikuar tek: bota, më 11:38 25-05-2016 Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ndërpritet energjia elektrike

Lëkundje të forta tërmeti kanë terrorizuar sot banorët e ishullit Kretë në Greqi.

Bëhet me dije se tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6 ballë të shkallës Rihter dhe me thellësi rreth 10 kilometra.

Raportohet se lëkundjet e tërmetit nuk kanë shkaktuar viktima apo të lënduar, por banorët të terrorizuar kanë dalë menjëherë nga shtëpitë e tyre.

Mësohet se për shkak të tërmetit ka patur vetëm ndërprerje të energjisë elektrike në Heraklion.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048031091690063
array(1) { ["section"]=> string(70) "lekundje-te-forta-termeti-ne-greqi-nderpritet-energjia-elektrike-41442" }