Leskaj dhuron për Vlorën Ismail Qemalin në bronz

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:33 26-01-2015 Leskaj dhuron për Vlorën Ismail Qemalin në bronz Bujar Leskaj ne Vlore, prane skulptures se sapodhuruar per Muzeun

Bujar Leskaj, përveçse drejton Kontrollin e Lartë të Shtetit, njihet për pasionin e tij për artin, pikturat, skulpturat.
Sot është në qytetin e Vlorës, pikërisht duke dhuruar për Muzeun e Pavarësisë së këtij qyteti, shtatoren e Ismail Qemalit, një vepër e skulptorit të njohur Muntaz Dhrami. Vepra prej bronzi, tashmë ikën nga koleksioni i Bujar Leskajt, për të qëndruar në Vlorë.

Ka pak, ose aspak gjeste të tilla të zyrtarëve të lartë të cilët kanë koleksione të vlefshme në shtëpitë e tyre dhe nuk i cojnë në vendet e duhura. Shkak…mungesa e ruajtjes dhe përkujdesjes, e mbi të gjitha vjedhja. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046355962753296
array(1) { ["section"]=> string(53) "leskaj-dhuron-per-vloren-ismail-qemalin-ne-bronz-1493" }