LËVIZJE E BEFASISHME: Deputeti i PDIU jep dorëheqjen (ARSYEJA)

Publikuar tek: politike, më 17:28 30-11-2017 LËVIZJE E BEFASISHME: Deputeti i PDIU jep dorëheqjen (ARSYEJA)

Lëvizje e befasishme në rradhët e politikës.

Deputeti i PDIU Bujar Muça, i renditur i dyti në listën e qarkun të Elbasanit, ka dhënë dorëheqjen. Muça ka paraqitur dorëheqjen në KQZ por motivet janë ende të paqarta. Vetë Muça e argumentuar vendimin me arsye personale. Mësohet se KQZ nuk e ka pranuar vendimin për moskopetencë, e në këto kushte, deputeti do t'i drejtohet Kuvendit.

Biznesmeni i njohur u zgjodh deputet në zgjedhjet e 25 qershorit të këtij viti dhe u rendit i dyti në listën e PDIU pas Aqif Rakipit por ka vendosur ta ndërpresë karrierën parlamantare vetëm disa muaj pasi siguroi mandatin. Në vazhdim, newsbomb.al do t'ju mbajë të informuar për detaje të reja.

 buj.jpg

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama i tha lodër, Basha i kundërpërgjigjet: Përsheshi i batutave tregon...
Dorëheqja e deputetit, zbulohen shkaqet, ja avokatja që e zëvendëson (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.020490884780884
array(1) { ["section"]=> string(66) "levizje-e-befasishme-deputeti-i-pdiu-jep-doreheqjen-arsyeja-101382" }