LËVIZJE E BUJSHME/ Tronditet koalicioni i djathtë, aleati i Bashës gati të largohet

Publikuar tek: politike, më 13:34 14-09-2018 LËVIZJE E BUJSHME/ Tronditet koalicioni i djathtë, aleati i Bashës gati të largohet Takimi ne seline blu

Një zhvillim i papritur i minutave të fundit po ndodh në selinë blu.

Kreu i PBDNJ Vangjel Dule ia ka behur në zyrën e kreut të PD Lulzim Basha për një takim me këtë të fundit, raporton newsbomb.al.

Dule pritet t’i komunikojë Bashës largimin nga koalicioni pasi kreu demokrat afroi në gjirin e djathtë kreun e PDIU, Shpëtim Idrizi.

Afrimi i çamëve në koalicion duket se nuk i ka pëlqyer Vangjel Dules i cili kërkon të largohet nga Basha por mbetet për t’u parë nëse lideri demokrat do e bëjë të ndryshojë mendje në këtë takim në selinë blu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mblidhet pas 22 vitesh GRUPI i socialistëve të vjetër, deputetët që shkruan historinë! Kush ishte dhe kush mungoi në drekën e bujshme (EMRAT)
PLAS SKANDAL në ministrinë e Bushatit, 44 diplomatëve u kërkohet të kthejnë rrogat, janë paguar në kundërshtim me LIGJIN »
Article Logic
Execution time: 0.024135112762451
array(1) { ["section"]=> string(88) "levizje-e-bujshme-tronditet-koalicioni-i-djathte-aleati-i-bashes-gati-te-largohet-134308" }