Lëvizjet në prokurori, apeli i gazetarit Artan Hoxha: Flisni o djema për dosjet e peshkaqenëve pa u bërë kosi llallë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:34 09-01-2018 Lëvizjet në prokurori, apeli i gazetarit Artan Hoxha: Flisni o djema për dosjet e peshkaqenëve pa u bërë kosi llallë

Lëvizjet e shumta në prokurori në ditët e fundit janë komentuar nga gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha.

Në një postim në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se pas shumë viteve tashmë më në fund prokurorët po flasin.

Ai thotë se kjo është gjë e mirë dhe i inkurajon ata që të vazhdojnë të flasin akoma dhe më shumë.

"Kisha dëgjuar që prokurorët heshtin sepse nuk i lejon etika, edhe kur duhet të flasin. Nuk i kisha dëgjuar prokurorët të flasin publikisht, nuk e dija çfarë dreq zëri kishin”,- shkruan ndër të tjera Artan Hoxha.

Mes të tjerash Artan Hoxha u kërkon prokurorëve që të flasin sa më shpejt dhe jo vetëm kur u lëviz karrigia e tyre.

Më poshtë reagimi i plotë: 

Screenshot_7_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjela: Këta janë 4 njerëzit më të rrezikuar nga reforma në drejtësi, kanë lidhje korruptive mes tyre
Spitali Amerikan merr përsipër rastin e 4-vjeçares që ende nuk ecën (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01636791229248
array(1) { ["section"]=> string(121) "levizjet-ne-prokurori-apeli-i-gazetarit-artan-hoxha-flisni-o-djema-per-dosjet-e-peshkaqeneve-pa-u-bere-kosi-llalle-105988" }