Ligji për teatrin kaloi, provokon zv.ministri i Ramës, ja çfarë po bën me Auron Taren e Maks Velon

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:45 06-07-2018 Ligji për teatrin kaloi, provokon zv.ministri i Ramës, ja çfarë po bën me Auron Taren e Maks Velon Auron Tare, Artan Shkreli e Maks Velo

Debati për Teatrin Kombëtar gëlon, aq më tepër pasi mazhoranca miratoi mbrëmë vonë me 75 vota PRO projektligjin që i hap rrugë shembjes së godinës.

 

Por ndërsa shefi i qeverisë është për ndërtimin e një teatri të ri duke shembur të vjetërin, njerëzit që punojnë për të, janë duke rehabilituar pikërisht “të vjetrën”.

Konkretisht, sot zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Artan Shkreli ka marrë sot drejtorin e Agjencisë së Bregdeteve Auron Taren e piktorin Maks Velo për të evidentuar rrrugët e vjetra të karvaneve të cilat kanë nevojë për ndërhyrje.

Këtë gjë Shkreli nuk ka ngurruar ta ndajë me miqtë në rrjetet sociale ndërsa të shumtë janë ata që e kanë interpretuar qendrimin e tij si provokativ ndaj vendimit të qeverisë.

“ME AURONIN E MAKSIN

...

mbi evidentimin dhe rehabilitimin e rrugëve të vjetra të karvaneve, dhe krijimin e një rrjetëzimi të tyre, në funksion jo vetëm të njohjes së territorit historik, por edhe të turizmit ekskursionist”, shkruan Shkreli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034462928771973
array(1) { ["section"]=> string(103) "ligji-per-teatrin-kaloi-provokon-zv-ministri-i-rames-ja-cfare-po-ben-me-auron-taren-e-maks-velon-126971" }