Ligji për teatrin kaloi, provokon zv.ministri i Ramës, ja çfarë po bën me Auron Taren e Maks Velon

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:45 06-07-2018 Ligji për teatrin kaloi, provokon zv.ministri i Ramës, ja çfarë po bën me Auron Taren e Maks Velon Auron Tare, Artan Shkreli e Maks Velo

Debati për Teatrin Kombëtar gëlon, aq më tepër pasi mazhoranca miratoi mbrëmë vonë me 75 vota PRO projektligjin që i hap rrugë shembjes së godinës.

 

Por ndërsa shefi i qeverisë është për ndërtimin e një teatri të ri duke shembur të vjetërin, njerëzit që punojnë për të, janë duke rehabilituar pikërisht “të vjetrën”.

Konkretisht, sot zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Artan Shkreli ka marrë sot drejtorin e Agjencisë së Bregdeteve Auron Taren e piktorin Maks Velo për të evidentuar rrrugët e vjetra të karvaneve të cilat kanë nevojë për ndërhyrje.

Këtë gjë Shkreli nuk ka ngurruar ta ndajë me miqtë në rrjetet sociale ndërsa të shumtë janë ata që e kanë interpretuar qendrimin e tij si provokativ ndaj vendimit të qeverisë.

“ME AURONIN E MAKSIN

...

mbi evidentimin dhe rehabilitimin e rrugëve të vjetra të karvaneve, dhe krijimin e një rrjetëzimi të tyre, në funksion jo vetëm të njohjes së territorit historik, por edhe të turizmit ekskursionist”, shkruan Shkreli.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Doli nga Kuvendi të pijë kafe, çfarë i ndodhi Mirela Kumbaros që ndërroi rrugë
»
Article Logic
Execution time: 0.0048367977142334
array(1) { ["section"]=> string(103) "ligji-per-teatrin-kaloi-provokon-zv-ministri-i-rames-ja-cfare-po-ben-me-auron-taren-e-maks-velon-126971" }