Liliana Cingit i shprehin dhimbjen për humbjen e ish-partnerit të saj, mjeshtrit të madh Rexhep Çeliku

Publikuar tek: kulture-art, më 20:01 12-01-2018 Liliana Cingit i shprehin dhimbjen për humbjen e ish-partnerit të saj, mjeshtrit të madh Rexhep Çeliku

Mjeshtri i madh Rexhep Çeliku u nda nga jeta mbrëmë në mesnatë pas një lufte dy vjeçare me një sëmundje të rëndë.

Hera e fundit që koreografi i ndjerë u ngjit në skenë ishte me rastin e 60-vjetorit të institucionit ku ai punonte prej 5 dekadash.

Miq dhe artdashës kanë postuar sot ngushëllime për Liliana Cingin. Profili i saj në facebook është mbushur me postime për humbjen mjeshtrit të madh.

Të dy vallëtarët Cingi dhe Çeliku ekzekutuan së bashku valle burimore shqiptare, me të cilat morën vlerësime brenda dhe jashtë vendit. Liliana Cingi nuk ishte partnerja e vetme e mjeshtrit të madh të valles, por nga publiku ishte më e njohura.

 

 def.jpgerf.jpgad.jpgefe.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mesazhi prekës i ministres për ndarjen nga jeta të Rexhep Çelikut: Fluturove shumë lart shqipe..
Tri “hemoragji” që kanë kapluar Gjirokastrën, të emigrosh drejt vetvetes nga tmerri se të bie çatia në kokë »
Article Logic
Execution time: 0.0048861503601074
array(1) { ["section"]=> string(108) "liliana-cingit-i-shprehin-dhimbjen-per-humbjen-e-ish-partnerit-te-saj-mjeshtrit-te-madh-rexhep-celiku-106363" }