Lindita Halimi fiton festivalin e 55-të dhe përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion

Publikuar tek: kulture-art, më 07:20 24-12-2016

Festivali i 55-të i Këngës në RTSH është finalizuar me fitoren e Linda Halimit e cila automatikisht është edhe përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion.

“Botë”, titullohet kënga e Lindës me muzikë e orkestrim të Klodian Qafokut dhe tekst të Gerald Xharit. "Bëra më të mirën time", tha këngëtarja pas fitores.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artistja shqiptare e ftuar në finalen e Festivalit këndon mjeshtërisht këngët e babait të saj
Tenori Agim Hushi “masakron” Festivalin e RTSH: Ia kaloi tallavasë, Thoma Gëllçi të japë dorëheqjen »
Article Logic
Execution time: 0.019379854202271
array(1) { ["section"]=> string(85) "lindita-halimi-fiton-festivalin-e-55-te-dhe-perfaqeson-shqiperine-ne-eurovizion-63604" }