'Lindita ik', revoltohen studentët, hedhin letra higjenike në oborrin e Ministrisë (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:45 06-12-2018 'Lindita ik', revoltohen studentët, hedhin letra higjenike në oborrin e Ministrisë (FOTOT)

Protesta e studentëve përpara ministrisë së Arsimit ka marrë përmasa masive.

Studentët janë duke protestuar që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm duke kundërshtuar vendimin për tarifën për provimet e mbartura.

Studentët kanë hedhur në oborrin e ministrisë letra higjenike duke brohoritur thirrje të ndryshme kindrejt ministres së Arsimit.

 “Lindita ik! Dhe letra higjienikë kryen më shumë nevoja se ti” brohorasin studentët.

Screenshot_12.jpg

Screenshot_9.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_7.jpgScreenshot_11.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Ka presione dhe frikë, por protesta do të vijojë', studentja nga Shkodër jep dorëheqjen nga Këshilli
PROTESTA/ Taulant Muka rikthehet në Shqipëri: Sapo bleva biletën e avionit, do jem me ju dhe të gjjthë bashkë të... »
Article Logic
Execution time: 0.024808883666992
array(1) { ["section"]=> string(91) "lindita-ik-revoltohen-studentet-hedhin-letra-higjenike-ne-oborrin-e-ministrise-fotot-144129" }