Lindita Nikolla e thotë hapur: Studentët kanë të drejtë, ja pse u vendos Pika 4

Publikuar tek: politike, më 21:17 06-12-2018 Lindita Nikolla e thotë hapur: Studentët kanë të drejtë, ja pse u vendos Pika 4

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla është shprehur se se studentët kanë gjithmonë të drejtë dhe se është detyrë e institucioneve të krijojnë kushtet për që ata të dëgjohen.

E ftuar në emisionin 'Open' Nikolla është shprehur se Qeveria ka marrë vendimin për shfuqizimin e Pikës 4 pra mos tarifimin e studentëve për provimet e mbartura, ndërsa ka shpjeguar se përse është vendosur kjo pikë në VKM.

'Studentët kanë gjithmonë të drejtë. Ata meritojnë të dëgjohen. Ky është një parim unik dhe është detyra jonë të krijojmë kushtet që ata të dëgjohen.
Pika 4 është vendosur me VKM pasi studentët futeshin në provime mbi 10 herë. Dhe ne e vendosëm për ti motivuar ata që ti merrnin këto lëndë. Universitetet e kanë kërkuar me forcë vendosjen e kësaj VKM', u shpreh Ministrja e Arsimit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018404960632324
array(1) { ["section"]=> string(84) "lindita-nikolla-e-thote-hapur-studentet-kane-te-drejte-ja-pse-u-vendos-pika-4-144190" }