Lindita Nikolla e thotë para të gjithëve: Jam krenare për veten (Për çfarë bëhet fjalë)

Publikuar tek: politike, më 19:09 16-04-2018 Lindita Nikolla e thotë para të gjithëve: Jam krenare për veten (Për çfarë bëhet fjalë) Lindita Nikolla

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla në një takim përpara grupit parlamentar socialist ka treguar analizën e gjashtëmujorit të parë të mandatit, ku ka folur për punën e bërë deri tani, dhe investimet që priten në të ardhmen.

E pyetur se cilat janë arritjet më të mëdha të saj, ministrja e Arsimit është përgjigjuar pa hezituar, madje si u shpreh dhe ajo vetë, duke lënë mënjanë dhe modestinë.

“Jam krenare për punën time, pasi sektori ka zero probleme që vijnë nga moskomunikimi me ministren, nuk ka ndërhyrje në sistem pa mësuar gjithë komentet e nevojshme. Është kthyer në standard të punës sime zbritja në shkollë, kontakti me mësuesit dhe pedagogët pqër tu thënë se ku po gabojnë, dhe çfarë duhet të bëhet më mirë. Kjo ka qenë dhe thelbi që ka mundësuar të marrim reformat ë vështira si kjo e fundit”- është shprehur Nikolla teksa ka shtuar se arritje është edhe fakti që arsimi në Shqipëri shihet si një arritje në të gjitha forumet ndërkombëtare.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paralajmërimi: Do nisë konflikti mes Uashingtonit dhe Athinës, ARSYEJA janë shqiptarët
Tom Doshit dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA. Zbardhet vendimi i DASH »
Article Logic
Execution time: 0.023515939712524
array(1) { ["section"]=> string(91) "lindita-nikolla-e-thote-para-te-gjitheve-jam-krenare-per-veten-per-cfare-behet-fjale-117111" }