Lindita Nikolla e thotë para të gjithëve: Jam krenare për veten (Për çfarë bëhet fjalë)

Publikuar tek: politike, më 18:09 16-04-2018 Lindita Nikolla e thotë para të gjithëve: Jam krenare për veten (Për çfarë bëhet fjalë) Lindita Nikolla

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla në një takim përpara grupit parlamentar socialist ka treguar analizën e gjashtëmujorit të parë të mandatit, ku ka folur për punën e bërë deri tani, dhe investimet që priten në të ardhmen.

E pyetur se cilat janë arritjet më të mëdha të saj, ministrja e Arsimit është përgjigjuar pa hezituar, madje si u shpreh dhe ajo vetë, duke lënë mënjanë dhe modestinë.

“Jam krenare për punën time, pasi sektori ka zero probleme që vijnë nga moskomunikimi me ministren, nuk ka ndërhyrje në sistem pa mësuar gjithë komentet e nevojshme. Është kthyer në standard të punës sime zbritja në shkollë, kontakti me mësuesit dhe pedagogët pqër tu thënë se ku po gabojnë, dhe çfarë duhet të bëhet më mirë. Kjo ka qenë dhe thelbi që ka mundësuar të marrim reformat ë vështira si kjo e fundit”- është shprehur Nikolla teksa ka shtuar se arritje është edhe fakti që arsimi në Shqipëri shihet si një arritje në të gjitha forumet ndërkombëtare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paralajmërimi: Do nisë konflikti mes Uashingtonit dhe Athinës, ARSYEJA janë shqiptarët
Tom Doshit dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA. Zbardhet vendimi i DASH »
Article Logic
Execution time: 0.024773120880127
array(1) { ["section"]=> string(91) "lindita-nikolla-e-thote-para-te-gjitheve-jam-krenare-per-veten-per-cfare-behet-fjale-117111" }