Liri Berisha ka sot ditëlindjen, supermbesa Dasara i kushton një mesazh të gjatë e plot dashuri

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:04 05-07-2016 Liri Berisha ka sot ditëlindjen, supermbesa Dasara i kushton një mesazh të gjatë e plot dashuri Liri e Sali Berisha, me dy mbesat e tyre (Foto e publikuar nga Dasara Malltezi, mbesa e ish-kryeministrit)

Për supermbesën e ish-kryeministrit Sali Berisha, Dasara Malltezi, ditëlindja e gjyshes së saj, Lili Berisha, është shumë e veçantë. Dhe duket se në këtë ditë të festës së Fiter Bajramit, bashkëshortja e ish kryeministrit, doktoreshë Lili Berisha, ka ditëlindjen. Mbesa, tashmë e rritur, I ka dedikuar një mesazh të gjatë, ku vlerëson figurën e gjyshes së saj, jo vetëm në rolin e gjyshes, por edhe të doktoreshës, njeriut që kujdeset për të gjithë, madje, edhe përkujdesjen në guzhinë. Per ta pershendetur, Dasara ka zgjedhur nje foto, kur bashke me motren kane qene ende femije te vegjel. 

“Gëzuar ditëlindjen gjyshe Lili, e vetmja shefe që unë jo që mund të jetë në majën më të lartë, mbi Jamie Oliver, Gordon Ramsey, dhe gjithë të tjerët e marrë bashkë, jo vetëm një shefe e shkelqyer, por gjithashtu një person me një shije të pamatë. Një person me arritje, vlera dhe mirëdashje të madhe që i jep për të gjithë. Përveçse një mjeke e shkëlqyer, dhe nuk mund të them, e kam shijuar këtë pjesë, veçanërisht duke pasur parasysh natyrën time të pakujdesshme që sëmurem shpesh. Si gjyshja ime, unë e gëzoj çdo përkujdesje të saj, përkujdesje, madje edhe sheqerosje vjen prej guzhinës së saj të mrekullueshme. Si Presidente e një fondacioni bamirësie dhe fituese e çmimit Autismn Speaks, nuk mund të mos kisha qenë kaq krenare për arritjet në karrierën tënde. Një grua me një zemër kaq të madhe, që kujdeset për çdokënd që i kërkon ndihmë. Shumë falemnderit që ke qenë gjyshja ime e dashur dhe e kujdesshme dhe një model i mirësisë njerëzore. Të dua. Gëzuar ditëlindjen Lilush!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045246124267578
array(1) { ["section"]=> string(100) "liri-berisha-ka-sot-ditelindjen-supermbesa-dasara-i-kushton-nje-mesazh-te-gjate-e-plot-dashuri-45628" }