Lirohet nga burgu shqiptari që u mbajt padrejtësisht, ja sa PARA mori dëmshpërblim (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:23 11-07-2018 Lirohet nga burgu shqiptari që u mbajt padrejtësisht, ja sa PARA mori dëmshpërblim (EMRI) Fotot ilustruese

Plot 21 muaj në burg për një shtetas shqiptar në Itali .

Arjan Llanaj 46-vjeç, fitoi lirinë si dhe një dëmshpërblim prej 150 mijë euro nga shteti italian. Nga janari i viitt 2014 deri në shtator 2015, Llanaj mbahej i burgosur. Pas vendimit të gjykatës së Frosinones, prokurori kishte kërkuar për të pandehurin 8 vite burg e 120 mijë euro gjobë .

Shtetasi shqiptar nisi një tjetër betejë në gjykatën e Apelin në Romë, për tu njohur me dëmet e pësuara nga një periudhë e gjatë pas hekurave, në mënyrë të padrejtë. "Aventura fatkeqe" e Llanajt nisi pasi u ndalua teksa ishte nën drejtimin e një kamioni, që trasportonte një bllok mermeri me lartësi 2.85 metra e gjerësi 2.10.

Brenda masës së gurtë u zbuluan 670 kg marijuanë. Llanaj e ka vetëdeklaruar gjatë gjithë kohës veten të pafajshëm. Sakaq, zbardhja e së vërtetës ka ardhur nga përgjimet e telefonatave të bandës si palë e tretë, që e kishte vendosur lendën narkotike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0046629905700684
array(1) { ["section"]=> string(93) "lirohet-nga-burgu-shqiptari-qe-u-mbajt-padrejtesisht-ja-sa-para-mori-demshperblim-emri-127565" }