Llalla përplaset me biznesmenin e njohur shqiptar, publikohet SMS-ja: Sapo fola me avokatin tim, më tha ta heqësh urgjentisht...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:49 22-09-2017 Llalla përplaset me biznesmenin e njohur shqiptar, publikohet SMS-ja: Sapo fola me avokatin tim, më tha ta heqësh urgjentisht...

Një shkrim është bërë shkak për përplasjen mes historianit Arben Llalla dhe biznesmenit të njohur shqiptar Nikollaq Neranxi.

Llalla publikoi një artikull ku fliste për përfshirjen e biznesmenit Neranxi në nxitjen e përçarje mes çamëve dhe himariotëve, gjë që ka nxitur menjëherë reagimin e Neranxit.

Biznesmeni i ka dërguar një sms që për Llallën është kërcënim ndaj fjalës së lirë.

“ Sapo fola me avokatin tim sepse më njoftuan për një shkrim denigrues dhe shpifës që ke bërë sot për mua.

Ai më këshillon të të them, të heqësh urgjentisht atë shkrim nga qarkullimi, madje edhe ndonjë tjetër nëse ke bërë se unë nuk kam kohë të lexoj gjithçka sepse di e di që unë jam një njeri që punoj 20 orë në ditë”, shkruhet në mesazhin që biznesmeni i ka dërguar historianit.

ner.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028484106063843
array(1) { ["section"]=> string(128) "llalla-perplaset-me-biznesmenin-e-njohur-shqiptar-publikohet-sms-ja-sapo-fola-me-avokatin-tim-me-tha-ta-heqesh-urgjentisht-93252" }