Loja “Pokemon Go” shkakton aksidentin e parë

Publikuar tek: bota, më 21:25 13-07-2016 Loja “Pokemon Go” shkakton aksidentin e parë

Një vajzë zbuloi një trup të pajetë disa ditë më parë teksa luante me “Pokemon Go” në smartfonin e saj, ndërsa dhjetëra persona janë sulmuar dhe vjedhur pasi duke luajtur lojën nëpër qytet, kanë përfunduar mes lagjeve të rrezikshme.

Por sot është shënuar aksidenti i parë serioz, me pasojë plagosjen e rëndë të një shoferi i cili po luante lojën që po kthehet në një fenomen botëror.

Thelbi i lojës qëndron në kapjen e krijesave të ndryshme të cilat ndodhen të shpërndara nëpër qytet, duke i detyruar kështu lojtarët të ecin apo ngasin makinat në këto vende.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13096213340759
array(1) { ["section"]=> string(48) "loja-pokemon-go-shkakton-aksidentin-e-pare-46498" }