Londër, trami del nga shinat, disa të vdekur dhe shumë të plagosur (Foto)

Publikuar tek: bota, më 16:16 09-11-2016 Londër, trami del nga shinat, disa të vdekur dhe shumë të plagosur (Foto)

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën pasi një tram ka dalë nga shinat në jug të Londrës, ndërsa mbi 50 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sipas Ministrisë britanike të Transporteve, ekipet e emergjencës kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për të liruar pasagjerët e bllokuar në tram. Shumë prej të plagosurve janë dërguar në spital, disa prej tyre në gjendje kritike për jetën.

Policia ka ndaluar drejtuesin e tramit ndërsa po heton për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit tragjik.

Scresd23ffgggggghot_1.jpg

Scasd3fudfuyfgerhjhfgnshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038013935089111
array(1) { ["section"]=> string(75) "londer-trami-del-nga-shinat-disa-te-vdekur-dhe-shume-te-plagosur-foto-58974" }