“Loro Boriçi”, stadium me 4 yje, i përshtatshëm për “Champions League”

Publikuar tek: sport, më 13:36 08-02-2015 “Loro Boriçi”, stadium me 4 yje, i përshtatshëm për “Champions League”

Nga tetori i këtij viti shqipëria do të ketë edhe një impiant të niveleve nga më të larta.

Bëhet fjalë për stadiumin e Shkodrës, “Loro Boriçi”, i cili pritet të rikonstruktohet totalisht dhe të përfundojë në listën e impianteve me “4 yje”, çka do të thotë se në këtë stadium do të mund të luhen ndeshje të niveleve më të larta, përveç finaleve të “Champions League”.

Stadiumi do të ketë 17 mijë vended he punimet pritet të fillojnë në Mars të këtij viti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Derbi i Madridit/ Atletico “poker” ndaj Realit
Tirana fiton kundër Vllaznisë në Shkodër, në një ndeshje pa tifozë »
Article Logic
Execution time: 0.019327878952026
array(1) { ["section"]=> string(69) "loro-borici-stadium-me-4-yje-i-pershtatshem-per-champions-league-2701" }