Los Angeles Times: ‘Shok’ do të triumfojë në Oscar

Publikuar tek: kulture-art, më 18:17 23-02-2016 Los Angeles Times: ‘Shok’ do të triumfojë në Oscar

Gazeta amerikane Los Angeles Times, në një artikull kushtuar pretendetëve për të fituar në çmimet Oscars, shkruan se filmi kosovar ‘Shok’ do të jetë fituesi i çmimit Oscar për kategorinë “Filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër”.

“Ne presim që filmi “Shok”, një ngjarje miqësie mes dy djemve shqiptarë gjatë luftës në Kosovë, do të marrë Oscarin. Fundi është shumë emocionues, dhe të lë një përshtypje të qëndrueshme”, shkruhej në artikullin e LA Times, me autor Glenn Whipp.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Oscar” do të zhvillohet më 28 shkurt.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bukuria hipnotizuese e tavanëve në Xhamitë e Iranit (Foto)
Sondazhet e para të Eurovision, Eneda Tarifa me këngën më të votuar »
Article Logic
Execution time: 0.018760919570923
array(1) { ["section"]=> string(53) "los-angeles-times-shok-do-te-triumfoje-ne-oscar-33349" }