Lufta e spikereve: Ilva Tare mbërthen Ora News, ndryshon format edicioni i lajmeve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:33 10-01-2018 Lufta e spikereve: Ilva Tare mbërthen Ora News, ndryshon format edicioni i lajmeve

Televizionet informative në vend por edhe ato kombëtare së fundmi janë përfshirë nga një “furtunë” e vërtetë lëvizjesh, emërimesh e shkarkimesh që kanë sjellë rjedhimisht edhe një konkurrencë të fortë mes tyre.

“Lufta e spikereve” është e radhës. Ilva Tare, moderatorja e “Tonight” në Ora News tashmë do të moderojë edhe edicionin e lajmeve të orës 20:00. Edicioni i moderuar nga Ilva do të ndryshojë format dhe vetë moderatorja premton për surpriza.

Mbetet për t’u parë se ç’risi do sjellë ky ndryshim i moderimit nga spikerja e njohur, në këtë fashë orari që deri tani ka patur si protagonistë spikerët Alba Lishani, Xhoi Malesia e Besmira Pelushaj në Ora News.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02003288269043
array(1) { ["section"]=> string(87) "lufta-e-spikereve-ilva-tare-mberthen-ora-news-ndryshon-format-edicioni-i-lajmeve-106085" }