“Lufta” me Top Channel, flet Rama: Nuk e kam sulmuar, të gjitha janë të pavërteta

Publikuar tek: politike, më 22:27 14-11-2017 “Lufta” me Top Channel, flet Rama: Nuk e kam sulmuar, të gjitha janë të pavërteta

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ka folur për “luftën” e hapur ndaj mediave, konkretisht televizionit “Top Channel”.

Ndërsa është pyetur nga Eni Vasili në “Studio e Hapur” për sulmin e disa ditëve më parë ndaj “Top Channel” në lidhje me një lajm të publikuar nga kjo media, për konferencën e kryeministrit me  komisionerin Hanh, Rama tha se nuk e ka sulmuar.

Rama tha se thjesht reagoi me keqardhje duke treguar një fakt të asaj dite.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Eni Vasili: Po krijoni një antipsikozë ndaj mediave...

Unë kam një mendim timin që kam një bindje shumë të fortë. Publikun nuk ka asnjë forcë që ti bëjë për budallenj. Un s’kam asnjë fuqi ta bëj këtë as qëllim  që të deligjitimoj mediat në sytë e publikut. Unë enderroj qe ne kete vend te ekte nje pushtet te katert, i ndershem, te beje punen.

Nuk  e kam sulmuar Top Channel. Të gjitha kto janë të pavërteta. Unë nuk  e kam  quajtur një ish-media. Nuk kam quajtur apsolutisht asgjë. Unë thjesht kam treguar nëj fakt të asaj dite me një keqardhje. Unë nuk i  ndaj në mbështetës dhe kundërshtarë kanalet mediatike. Dhe mbi të gjitha ka qenë në një moment që është folur për lirinë e mediave në ditën ndërkombëtare të medias dhe u gjenda përballë një prove dhe shpreha keqardhjen time, kaq.  Unë skam sulmuar asnjëherë një media personalisht apo individ me qellim për ta sulmuar.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi ndaj mediave, Rama: Janë po aq të pabesueshme sa gjykatat
Veshja me “shallvare”, Rama tregon se ku i 'buron' motivimi: Po të vishej Saliu kështu, unë do habitesha »
Article Logic
Execution time: 0.01383900642395
array(1) { ["section"]=> string(82) "lufta-me-top-channel-flet-rama-nuk-e-kam-sulmuar-te-gjitha-jane-te-paverteta-99580" }