LUFTA TREGTARE/ TARIFA 25% për 200 MILIARD dollarë MALLRA

Publikuar tek: ekonomi, më 11:08 01-08-2018 LUFTA TREGTARE/ TARIFA 25% për 200 MILIARD dollarë MALLRA Foto ilustruese

Lufta tregtare midis Kinës dhe SHBA-së mund të përshkallzohet.

Shtetet e Bashkuara po konsiderojnë vendosjen e tarifave të reja për mallrat kinezë por ndyshe nga sa ishte menduar, tarifa do të jetë 25 % dhe jo 10% për listen e mallrave 200 miliard dollarëshe.

Plani mund të behët publik këtë të mërkurë por tarifa akoma nuk është përcaktuar dhe mund të jetë edhe më e lartë.

Lista përmban më shumë se 6000 produkte me vlerë 200 miliardë USD.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çregjistrimet, TATIMET japin njoftimin e rëndësishëm për bizneset
»
Article Logic
Execution time: 0.022325992584229
array(1) { ["section"]=> string(62) "lufta-tregtare-tarifa-25-per-200-miliard-dollare-mallra-129816" }