Luftë në kuvend, Arta Marku zgjidhet kryeprokurore mes flakadanëve e gurëve

Publikuar tek: barometri, më 08:23 19-12-2017 Luftë në kuvend, Arta Marku zgjidhet kryeprokurore mes flakadanëve e gurëve

Është betuar në në një gjendje të jashtëzakonshme, Arta Marku, e zgjedhur si kryeprokurore e përkohshme në seancën e sotme parlamentare.

AJo u zgjidh në një situatë të tensionuar me 69 vota, dy abstentime dhe dy kundër, ndërsa salla ishte e mbuluar nga tymi i kuq i lëshuar nga flakadanët e deputetëve të opozitës.

Ruçi: Betohem se do i qëndroj besnik kushtetutës dhe do respektoj rregullave etikës profesionale

Arta Marku: Betohem!

Në këtë moment seanca është deklaruar e mbyllur nga ana e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, ndërsa në sallë janë dëgjuar edhe duartrokitje. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.23905611038208
array(1) { ["section"]=> string(81) "lufte-ne-kuvend-arta-marku-zgjidhet-kryeprokurore-mes-flakadaneve-e-gureve-103588" }