Luiza Gega na bën sërish krenarë, fiton një tjetër medalje

Publikuar tek: sport, më 14:18 15-02-2017 Luiza Gega na bën sërish krenarë, fiton një tjetër medalje

Atletja shqiptare Luiza Gega ka arritur një tjetër sukses në garat me salla të mbyllura.

Atletja shqiptare ka marrë medaljen e argjendit në garën e 1500 metrave në mitingun e Ostravës.

Gega përshoi distancën në 4 minuta, 8 sekonda e 28 të qintat. Etiopiania Embaje e cila fitoi garën ishte gati 2 sekonda më e shpejtë.

Luiza Gega po përgatitet për kampionatin Ballkanik dhe atë Europian, aktivitete që do të mbahen më 25 shkurt dhe në fillim të muajit mars në Beograd.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia konfirmon kandidaturën për organizimin e Euro 2024, shihet favorite
Gazetari i Supersport zbulon të vërtetën e Kukësit: Është vetmja skuadër në Shqipëri që nuk është hetuar »
Article Logic
Execution time: 0.01642107963562
array(1) { ["section"]=> string(63) "luiza-gega-na-ben-serish-krenare-fiton-nje-tjeter-medalje-68797" }