Luiziana e përmbytur, guvernatori paralajmëron Trump: Mos eja të bësh foto për fushatë

Publikuar tek: bota, më 15:25 19-08-2016 Luiziana e përmbytur, guvernatori paralajmëron Trump: Mos eja të bësh foto për fushatë

Guvernatori i Luizianës, John Bel Edwards, ka thënë se Donald Trump është i mirëpritur në qytetin goditur nga përmbytjet por vetëm nëse nuk e përdor për fushatë elektorale.

“Ne e mirëpresim atë në Luiziana por jo të vijë për të bërë foto”, tha një zëdhënës i zyrës së Guvernatorit.

“Ne presim që të vijë dhe të ofrojë ndihmë vullnetare apo të dhurojë fonde për viktimat e stuhisë te LA Flood Relief Fund”, shtoi ai.

Edwards, edhe pse demokrat, tha se do të dëshironte që Obama të priste të paktën një javë përpara se të nisej për vizitë.

xzsdsd444.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023540019989014
array(1) { ["section"]=> string(90) "luiziana-e-permbytur-guvernatori-paralajmeron-trump-mos-eja-te-besh-foto-per-fushate-50251" }