‘Lulzim Basha do e provojë në zgjedhje’, reagon PD për deklaratën e Rexhep Rrajës

Publikuar tek: barometri, më 08:13 03-10-2018 ‘Lulzim Basha do e provojë në zgjedhje’, reagon PD për deklaratën e Rexhep Rrajës

Vjen reagimi i parë nga PD për deklaratën e Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist. Ditën e sotme në gjykatën e Krujës Rraja dha një mesazh për kreun e PD, duke u shprehur se ‘Lulzim Basha do e provojë në zgjedhje’.

 

Lidhur me këtë deputeti demokrat Oerd Bylykbashi shprehet se Rexhep Rraja është zëdhënësi i PS për zgjedhjet.

Reagimi i plotë i Bylykbashit:

Rexhep Rrahja - zedhenesi i PS per zgjedhjet

PS e paska gjetur konsensusin per reformen zgjedhore. ‎PS deklaron sot se do te beje propozimet e saj te njeanshme per Kodin zgjedhor. Arsyeja eshte shume e thjeshte: po sot, nen pranga per dhunimin e nje vajze te pafajshme, i biri i Rrahman Rrahjes kercenon opoziten: do ta shihni ne zgjedhje.

Zedhenes dhe prove me te mire te paktit te PS me krimin ‎per te dhunuar zgjedhjet nuk ka! Kjo eshte reforma qe propozon PS!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11116695404053
array(1) { ["section"]=> string(85) "lulzim-basha-do-e-provoje-ne-zgjedhje-reagon-pd-per-deklaraten-e-rexhep-rrajes-136444" }