Lumi i Bunës në gjendje të tmerrshme, askush nuk merr masa për ndotjen (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:20 12-07-2018 Lumi i Bunës në gjendje të tmerrshme, askush nuk merr masa për ndotjen (FOTO) Lumi Buna

Është shpallur zonë e mbrojtur natyrore, por kjo nuk e ka ndalur aspak ndotjen në lumin e Bunës.

Në fotot e mëposhtme, shihet qartë gjendja katastrofike e lumit, nga papërgjegjshmëria e qytetarëve, dhe mos marrja e masave nga Bashkia e Shkodrës.

Megjithëse ndërmerren aktivitete sensibilizuese, vepruese në terren për pastrimin dhe ruajtjen e këtyre zonave duket qartë qe s'është vënë dorë akoma nga askush.

Këto mbetje jo vetëm prishin imazhin e nje peizazhi natyror, por nga ana tjetër tregojnë një mospërgjegjshmëri nga ana e institucioneve përgjegjëse që e kanë për detyrë monitorimin, mbrojtjen dhe menaxhimin e kësaj zone.

(Fotot publikuar nga Mirsad Basha)

37106007_10217049946701666_5833646699955879936_n.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artan Hoxha plas 'BOMBËN': Policia kthen mbrapsht denoncimet, ja rasti TRONDITËS që FSHEHËN (I thotë me EMRA)
Përplasje për shezllone në Velipojë, procedohen penalisht 6 persona (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.004425048828125
array(1) { ["section"]=> string(81) "lumi-i-bunes-ne-gjendje-te-tmerrshme-askush-nuk-merr-masa-per-ndotjen-foto-127708" }