Lumi mbulohet nga mijëra peshq të ngordhur, arsyeja mbetet ende mister… ( Video)

Publikuar tek: bota, më 13:19 20-04-2016

Lumi Queule në Kili është mbushur me mijëra sardele të ngordhura  dhe askush nuk e di se pse…

 

Peshqit kanë dalë mbi sipërfaqen dhe janë shpërndarë përgjatë gjithë bregut të lumit dhe kjo situatë vazhdon që prej datës 11 prill. Autoritetet shëndetësore të Kilit kanë filluar të heqin peshkun e ngordhur nga lumi dhe bregu i tij, ndërkohë që banorët e zonës janë ankuar se kjo katastrofë mund të çojë në probleme të rënda shëndetësore për ta. Arsyeja se përse ka ndodhur e gjithë kjo katastrofë ende mbetet mister. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026540040969849
array(1) { ["section"]=> string(81) "lumi-mbulohet-nga-mijera-peshq-te-ngordhur-arsyeja-mbetet-ende-mister-video-38161" }