“Lutem mos më fusni në lukuninë e ujqërve të artit, lutem mos shkruani se me kë e kam...”, shpërthen aktorja Ema Andrea

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:52 27-11-2016 “Lutem mos më fusni në lukuninë e ujqërve të artit, lutem mos shkruani se me kë e kam...”, shpërthen aktorja Ema Andrea

“Quo vadis arti? Ku ka humbur integriteti, profesionalizmi, kritika, shqetësimi, parimet,ideali, estetika,etika, kurajo për me dal nga verferia e kafeneve?” Kjo është pyetja me tone revolte e shqetësimi që ngre aktorja e njohur Ema Andrea.

Andrea lutet mos e përfshijnë në atë që ajo e cilëson si “lakuni ujqërish” dhe lutet gjithashtu mos e pyesin se me këtë ka pasi përgjigjes i duhen shumë vjet thellë.

REAGIMI I PLOTË E EMA ANDREAS:

.quo vadis arti? Ku ka humb integriteti,profesionalizmi,kritika,shqetesimi,parimet,ideali,estetika,etika,kurajo per me dal nga verferia e kafeneve? Apo vendin ja kane zene interesi, lufta e vogel, paraja e paket, egoja,klanet,tavolinat e rehatshme,sharrjet? Ne se eshte keshtu ' mirsevjen mediokritet'! Lutem personalisht mos me fusni ne lukunine e Uqerve dhe Yjeve te artit dhe ku ta di une si maten kesilloj dimensionesh! Perpiqem ti perkas tjeter lloji...dhe bej ende gaveten! Qenkemi te gjithe njesoj!? Jo faleminderit! Kam ende kapele per tu perulur para disave qe u larguan nga kjo jete te varfer e pa projekt e disave ende gjalle e me mesuan serish chapeau! Juve qe ju mungon kapelja...gjeni nje koke me pare! Se 'artin' po e beni me sa shoh!
Ps. Lutem mos me shkruani se me ke e kam...sepse pergjigjes i duhen shume vjet thelle!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.062717199325562
array(1) { ["section"]=> string(118) "lutem-mos-me-fusni-ne-lukunine-e-ujqerve-te-artit-lutem-mos-shkruani-se-me-ke-e-kam-shperthen-aktorja-ema-andrea-60820" }