Macja që i ndryshoi jetën endacakut, tani ka shtëpi, makinë dhe shumë para (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 18:21 01-11-2016 Macja që i ndryshoi jetën endacakut, tani ka shtëpi, makinë dhe shumë para (Foto-Video)

James Bowen ishte një endacak i pastrehë që lypte gjatë gjithë ditës për të siguruar ushqimin që do ta mbante gjallë, por jeta e tij mori një tjetër rrjedhë kur një ditë iu afrua një maçok i verdhë që ai e quajti Bob.

Që nga ai moment Bobi nuk iu nda për asnjë çast, e shoqëronte kudo, në rrugë, metro dhe autobusë duke tërhequr vëmendjen e shumë qytetarëve.

asdf344gg4ggggg.jpg

Bowen vendosi të shkruajë një libër për historinë e tij dhe maçokut Bob. Tashmë libri ka shitur mbi tre milion kopje, raporton Newsbomb.al.

Scasd23d22222f.jpg

Miqësia e veçantë tërhoqëi aq shumë vëmendje sa tashmë është kthyer edhe në film. Premiera e “Street Cat Named Bob” do jetë këtë fundjavë ndërsa prezencën e ka konfirmuar edhe Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton.

Ssdf33fffhhhnshot_1.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024719953536987
array(1) { ["section"]=> string(89) "macja-qe-i-ndryshoi-jeten-endacakut-tani-ka-shtepi-makine-dhe-shume-para-foto-video-58099" }