“Magic Leap”, ja pajisja që do ndryshojë përgjithmonë navigimin në kompjuter (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:13 19-04-2016

Magic Leap është pajisja më e re që po zhvillohet nga Google, do që ka për qëllim të përziejë në një të vetme realitetin dhe virtualitetin përmes teknologjisë.

Pajisja e realitetit virtual dhe të agumentuar mund të mbahet në formën e syzeve dhe e kthen ambientin përreth jush në një desktop virtual por mund të gjejë përdorim në shumë fusha të ndryshme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026615858078003
array(1) { ["section"]=> string(85) "magic-leap-ja-pajisja-qe-do-ndryshoje-pergjithmone-navigimin-ne-kompjuter-video-38111" }