Majk flet për herë të parë për këngën ‘Dashni’: Çdo artist i mirë, kopjon mirë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:59 23-12-2015

Këngëtari nga Kosova ka folur për herë lidhur me pretendimet në media dhe rrjetet sociale se kënga e re tij, ‘Dashni’ është kopjuar nga artisti francez Maître Gims.

Në emisionin “NIN” të Klan Kosovës, Majk ka deklaruar:  "Në secilën këngë më kanë gjetë diçka, qoftë për veshjen, mjekrën apo melodinë. Është e vërtetë që gjithçka që nis inspirohet nga dikush. por asnjë vijë melodike nuk është e njejtë por stili" - ka thënë ai.

Majki citoi Pikason dhe shprehjen e tij "çdo artist i mirë kopjon mirë', nëse mund t'i themi kopje krijimit muzikor në fjalë.

Gjithashtu, këngëtari përmendi edhe temën e klikimeve. Ai deklaroi se nuk po i pëlqen fakti që ato janë duke e përcaktuar suksesin e një artisti.

Në lidhje me evolimin në planin profesional, Majki tha se këtë gjë e ka menduar mjaft gjatë pasi që në njëfarë forme, repi "i ishte bërë bajat".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022603988647461
array(1) { ["section"]=> string(80) "majk-flet-per-here-te-pare-per-kengen-dashni-cdo-artist-i-mire-kopjon-mire-28401" }