Makina e Formula E në garë me gatopardin, shikoni kush fiton

Publikuar tek: sport, më 18:06 29-11-2017 Makina e Formula E në garë me gatopardin, shikoni kush fiton

Gatopardi është gjallesa më e shpejtë në planetin Tokë. Gatopardët mund të arrijnë shpejtësinë prej 100 km në orë në vetëm 3 sekonda.

Por një pilot makinash në kategorinë Formula E ka kryer një test për të parë se kush është më i shpejtë makina e formula E apo kjo gjallesë që është konsideruar si më e shpejta në planet.

Gara mes pilotit Jean-Eric Vergne dhe gatopardit në një aeroport të braktisur në Afrikën e Jugut, shkruan Mirror.

Gatopardi u nis disa sekonda më herët se makina, por në fund të 600 metrave trumfues doli makina me vetëm disa të mijëtat e sekondit më herët se gatopardi.

Screenshot_7_copy.jpg

Screenshot_10.jpg

Screenshot_11.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shorti për botërorin, këta janë dy trajnerët që do të mungojnë në ceremoni
Gattuso e nis keq, brohoret me gëzim “Forza Inter” (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0041749477386475
array(1) { ["section"]=> string(66) "makina-e-formula-e-ne-gare-me-gatopardin-shikoni-kush-fiton-101260" }