Malltezi leksion Arminës: Një ditëlindje me zhurmë të kujton festat e mafiozëve që nuk duan t’ja dinë për komunitetin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:23 06-06-2016 Malltezi leksion Arminës: Një ditëlindje me zhurmë të kujton festat e mafiozëve që nuk duan t’ja dinë për komunitetin

Modelja Armina Mevlani ka festuar ditëlindjen e saj që bëri bujë të madhe mediatike për natyrën e festimeve.

Një gjë e tillë i ka rënë në sy edhe drejtores së shqiptarja.com Alba Malltezi që i jep një “leksion” Arminës për ditëlindje ndërsa i uron më të mirat.

“Sa kaloi trembja e shpërthimit të parë e mësuam se ishin fishekzjarre e jo ndonjë atentat, fëmijët ishin zgjuar te friksuar... Nuk është viti i ri, thanë... Pas mesnate paska qenë te ABA Center e Bashkim Ulajt ditëlindja e Arminës. U bëftë 100 mes bukurisë e mirësisë... Nga zemra i uroj edhe 100 vite të tjera për të kuptuar e reflektuar se chic e elegancë nuk është vetem te vishesh e te tregosh rroba firmato: Chanel, D&G, YSL etj.. etj... Vertete kushtojne shume, shume, por ata me bukurine e perfeksionin e produkteve nuk shesin dhe finesën, elegancën... Sipas Armanit, është sidomos mirësjellje, buonemaniere... pastaj thjeshtësi e "non ingombranca"... në fund veshje... rroba... I uroj Arminës së bukur ditëlindje të mrekullueshme, por dhe një rrugëtim të gjatë tëe kuptoje e te percjelle se fishekzjarret pas mesnate ne mes te qytetit qe flen bezdisin, sidomos fëmiët ne gjume... Një ditëlindje me zhurmë të kujton Festat e mafiozëve që nuk duan t'ia dinë për komunitetin... dhe mafiozët, pavaresisht se vishen me firmato e pijnë shampanjë në ditëlindje të zhurmshme... brutta gente mbeten, nuk kane asgjë të përbashket me finesën, etikën, të bukurën... Gezuar Armina zemër”, përmbyll me diplomaci gruaja e Carlo Bolinos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025341033935547
array(1) { ["section"]=> string(122) "malltezi-leksion-armines-nje-ditelindje-me-zhurme-te-kujton-festat-e-mafiozeve-qe-nuk-duan-t-ja-dine-per-komunitetin-42613" }