Manchester United merr sulmuesin e njohur, por shifrat në kontratë janë të frikshme

Publikuar tek: sport, më 19:31 17-01-2018 Manchester United merr sulmuesin e njohur, por shifrat në kontratë janë të frikshme

Manchester Unidet është shumë pranë mërrjes së sulmuesit kilian Aleksis Sançez nga Arsenal.

Sulmuesi ka qenë një kërkesë e hershme e Murinjos, por duket se vetëm tani në Janar do të realizohet ky kalim.

Snaçëz do të kalojë te “djatë” për një pagë prej 16 milion euro në sezon dhe do tës hëndrohet kështu në një nga futbollistt më të paguar të Premier Legaue.

Mediat angleze raportojnë se dy klubet kanë rënë dakord që të shkëmbejnë mës tyre Sançez dhe Nikitarian. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kamer Qaka drejt Serie A, klubi i njohur interesohet për futbollistin e kombëtares
Ish-prokurorë, sportistë dhe gazetarë, Fino nxjerr emrat, këta janë personalitet e rëndësishëm që më mbështesin »
Article Logic
Execution time: 0.0044279098510742
array(1) { ["section"]=> string(89) "manchester-united-merr-sulmuesin-e-njohur-por-shifrat-ne-kontrate-jane-te-frikshme-106933" }