Manjani: Lista me gjykatësit që ju refuzuan vizat në SHBA, një spekulim mediatik. Unë nuk kam listë!

Publikuar tek: politike, më 11:57 18-03-2016 Manjani: Lista me gjykatësit që ju refuzuan vizat në SHBA, një spekulim mediatik. Unë nuk kam listë!

Ylli Manjani, ministri i Drejtësisë ka deklaruar sot se lista me gjykatësit që ju refuzuan vizat në SHBA është një spekulim.

“S’kam patur dhe s’kam listë! Por do konsideroj deklaratën e ambasadorit të nderuar Lu’’, tha Manjani për ‘’Neës24’’.

“Ministri ka të drejtën ekskluzive për të procedim disiplinor. Kam konsideruar paraprakisht nisur nga deklaratat që ka bërë ambasadori i nderuar amerikan, të çel procedura, nisur nga të dhënat.

S’kam patur kurrë dhe nuk kam një listë. Lista është spekulim mediatik, por kam shprehur dhe shpreh gatishmërinë time, të interpretoj me pozitivitet, që çdokujt që i refuzohet viza, të mos diskutoj më fare, po ta çoj për procedim disiplinor.’’, komentoi Manjani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një ditë para kongresit, Mimoza Hafizi ''s'lëshon pe'': Zgjedhje! Po kërkojmë në krye të partisë një njeri, jo një problem!
Shpërthen Shpëtim Gjika por s’dihet me kë e ka: E po kur ka gojë e flet ky për PS-në e Vlorës?! »
Article Logic
Execution time: 0.0042469501495361
array(1) { ["section"]=> string(102) "manjani-lista-me-gjykatesit-qe-ju-refuzuan-vizat-ne-shba-nje-spekulim-mediatik-une-nuk-kam-liste-35415" }