Manjani shkarkon drejtorin e burgut të Sarandës

Publikuar tek: politike, më 15:19 04-12-2015 Manjani shkarkon drejtorin e burgut të Sarandës

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dhënë urdhër për shkarkimin e drejtori të burgut në Sarandë, Arqile Vaso.

Shkarkimi i drejtorit Arqile Vaso është urdhëruar për shkak të mospërmbushjes së detyrave dhe menaxhim jo të duhur të burimeve njerëzore pas inspektimit në këtë institucion.

Ky është shkarkimi i tretë pas drejtorit të burgut në Korçë dhe atij të Bënçës në Tepelenë për abuzim me detyrën. Ndërsa vetëm pak ditë më parë da dorëheqjen drejtori i burgut 313 në kryeqytet pasi rezultoi i dënuar më parë për prishje të qetësisë publike. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erion Veliaj: Qytetarët duan të bukurën
Basha publikon video-thirrjen për protestën e 8 Dhjetorit, në shënjestër ministrat e PS-së »
Article Logic
Execution time: 0.018607139587402
array(1) { ["section"]=> string(53) "manjani-shkarkon-drejtorin-e-burgut-te-sarandes-26955" }