Manjati i medias shqiptare ka sot ditëlindjen, gruaja zbulon sa vjeç mbush dhe i thotë këto publikisht...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:29 15-11-2016 Manjati i medias shqiptare ka sot ditëlindjen, gruaja zbulon sa vjeç mbush dhe i thotë këto publikisht...

Manjati i medias shqiptare, italiani Carlo Bolino feston sot ditën e tij të lindjes.

Është bashkëshortja e tij, gazetarja Alba Malltezi ajo e cila i bën një dedikim publik ndërsa zbulon edhe moshën e të shoqit. Carlo mbush sot 55 vjeç dhe nga këto, 22 vite martesë me gazetaren shqiptare.

“Jam e bindur se shumë nga ju më kuptojnë nëse them që në jetë është kaq bukur kur dy njerëz bëhen dy trupa e një shpirt. Carlo sot 55 vjec dhe 22 vite të bukura bashkë, në jetë e në punë, në të mirë e të keq, në sëmundje e shëndet, në gëzim e hidhërim... Po sidomos tani në eksperiencën magjike të rritjes së vajzes sone, Carlottës (që këtu na ka bërë foton ?) e të rritjes sonë bashkë me të”, shkruan në dedikimin e saj publik Malltezi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030346155166626
array(1) { ["section"]=> string(107) "manjati-i-medias-shqiptare-ka-sot-ditelindjen-gruaja-zbulon-sa-vjec-mbush-dhe-i-thote-keto-publikisht-59559" }