Maqedonia nderon Skënderbeun, pullë postare për 550 vjetorin e vdekjes

Publikuar tek: aktualitet, më 22:32 12-01-2018 Maqedonia nderon Skënderbeun, pullë postare për 550 vjetorin e vdekjes

Maqedonia ka emetuar një pullë postare në nder të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së tij.

Pulla e re postare mban emrin dhe foton e Skënderbeut.

 Ambasadori shqiptar në Maqedoni, Fatos Reka ka dhënë lajmin përmes një postimi në Twitter.

“Posta e Maqedonisë ka emërtuar sot pullën postare për të nderuar 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar shqiptar Gjergji Kastrioti Skënderbeu", shkruan ambasadori Reka.

cwdcx.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detaje vieneze me rasit e vitit të heroit tonë kombëtar në sheshin “Skënderbej”, Veliaj zbulon ndryshimin
Nëse reforma në drejtësi dështon, avokati Gjokutaj: Do ketë vrasje, vetëgjyqësi... »
Article Logic
Execution time: 0.0059430599212646
array(1) { ["section"]=> string(76) "maqedonia-nderon-skenderbeun-pulle-postare-per-550-vjetorin-e-vdekjes-106381" }