Marinari mbijeton 66 ditë mbi varkën e përmbysur

Publikuar tek: bota, më 13:37 03-04-2015 Marinari mbijeton 66 ditë mbi varkën e përmbysur

Marinari Louis Jordan ka mbijetuar në det të hapur për 66 ditë. Anija e tij e peshkimit ishte përmbysur dhe ai ka qëndruar i ulur në trupin e anijes për dy muaj duke i mbijetuar shiut dhe peshqve.

37-vjeçari ishte raportuar si person i humbur nga familja e tij që në muajin janar. Ai u shpëtua nga një anije gjermane 200 milje larg bregut të Karolinës jugore ditën e mërkurë. “Mendova se ju humba” i ka thënë Louis familjarëve të tij kur është takuar me ta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20424389839172
array(1) { ["section"]=> string(53) "marinari-mbijeton-66-dite-mbi-varken-e-permbysur-7729" }