Mario Gomez mbetet jashtë pjesës tjetër të Euro 2016

Publikuar tek: sport, më 17:39 03-07-2016 Mario Gomez mbetet jashtë pjesës tjetër të Euro 2016

Sulmuesi i kombëtares gjermane, Mario Gomez, nuk do të luajë në asnjë nga ndeshjet e tjera të Kampionatit Europian në Francë pas dëmtimit të pësuar në çerekfinalen kundër Italisë.

Gomez u zëvendësua në minutën e 72’ të ndeshjes pas dëmtimit, ndërsa skaneri tregoi se sulmuesi 30 vjeçar ka dëmtime muskulore që do ta lënë jashtë pjesës tjetër të turneut.

“Kjo është një goditje e hidhur në fazën vendimtare të turneut, një lojtar mbetet jashtë”, tha trajneri gjemran Joachim Low .

Më shumë në këtë kategori: « Shaqiri me familjen dhe miqtë viziton Shpellën e Piratëve (Foto)
"Mëkat që Gashi nuk e tregoi dot klasin e tij në Europian" »
Execution time: 0.021708011627197
array(1) { ["section"]=> string(58) "mario-gomez-mbetet-jashte-pjeses-tjeter-te-euro-2016-45409" }