Vendim i papritur i Mark Frrokut: Heq dorë nga mandati i deputetit

Publikuar tek: politike, më 17:02 26-11-2015 Vendim i papritur i Mark Frrokut: Heq dorë nga mandati i deputetit

Kreu i Partisë Kristian Demokrate, Mark Frroku i ka dërguar një kërkesë të papritur Kuvendit ku shprehet se heq dorë nga mandati i deputetit.

Çështja e mandatit të deputetit Frroku kaloi nga Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin në Gjykatën Kushtetuese, e cila pritej të shqyrtonte mandatin e tij, por Frroku i ka dërguar kërkesë Kuvendit të Shqipërisë pa pritur vendimin e Kushtetueses, çka konfirmohet edhe nga avokati i tij Saimir Vishaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazsjellësi TAP, Meta-Grasso: Projekt me rëndësi strategjike për sigurinë energjetike
Mark Frroku zëvendësohet në Kuvend nga një femër, por… askush nuk e njeh »
Article Logic
Execution time: 0.016687870025635
array(1) { ["section"]=> string(50) "mark-frroku-heq-dore-nga-mandati-i-deputetit-26346" }