Marrëveshja e 17 majit, Rama ironizon Bashën: U bëra Romeo, iu luta Zhulietës siç nuk do kisha fuqi t'i lutesha gjithë vajzave të bukura të Korçës

Publikuar tek: politike, më 20:50 15-06-2019 Marrëveshja e 17 majit, Rama ironizon Bashën: U bëra Romeo, iu luta Zhulietës siç nuk do kisha fuqi t'i lutesha gjithë vajzave të bukura të Korçës

Kreyministri Rama ka komentuar nga Korça marrëveshjen e 17 majit të dy viteve më parë me kryedemokratin Lulzim Basha.

Rama tha se në 2017 ai u bë Romeo i asaj kohe duke iu lutur Zhulietës (Lulzim Bashës) siç nuk do të kishte dot fuqi që t'i lutej gjithë vajzave të bukura të Korçës, ama ia arriti ta bindte.

'Në 2017 isha unë u bëra Romeo i asaj kohe që iu luta Zhulietës siç nuk do kisha pasur dot fuqi t'i lutesha gjithë vajzave të bukura të Korcës në gjithë jetën time. Në fund e binda Xhulin, hajde kërko ca të duash. Mori gjysmën e qeverisë dhe mori gjysmën më me peshë', tha Edi Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070600509643555
array(1) { ["section"]=> string(150) "marreveshja-e-17-majit-rama-ironizon-bashen-u-bera-romeo-iu-luta-zhulietes-sic-nuk-do-kisha-fuqi-t-i-lutesha-gjithe-vajzave-te-bukura-te-korces-168368" }