Marrëveshja e detit, Shpëtim Idrizi i shqetësuar: Ja frika ime më e madhe

Publikuar tek: barometri, më 07:38 01-07-2018 Marrëveshja e detit, Shpëtim Idrizi i shqetësuar: Ja frika ime më e madhe

Marrëveshja e detit me Greqinë vazhdon të mbetet ndër temat aktuale më të diskutuara momentalisht, kjo edhe për shkak të negociatave që po bëhen mes dy palëve.

 

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i ftuar në “Fax News”, ku foli për çështjen çame, në kuadër të “Javës Çame”, foli edhe për marrëveshjen detare.

Sa i përket negociatave që po zhvillohen me Greqinë dhe marrëveshjes që pritet të nënshkruhet nga Rama dhe Cipras, Idrizi deklaroi se është shumë shqetësuese mungesa e transparencës nga ana e qeverisë.

“Gjëja e parë që duhet thënë është që të gjithë keto negociata po zhvillohen në kushtet e mungesë së trasparencës totale dhe duke patur parasysh këtë kam frikë  se nuk po zhvillohen mbi bazën e reciprocitetit”, tha ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045076131820679
array(1) { ["section"]=> string(78) "marreveshja-e-detit-shpetim-idrizi-i-shqetesuar-ja-frika-ime-me-e-madhe-126343" }