Marrëveshja me Greqinë: Pas Nishanit, Meta pret në zyrë Bamir Topin

Publikuar tek: politike, më 19:41 14-02-2018 Marrëveshja me Greqinë: Pas Nishanit, Meta pret në zyrë Bamir Topin

Burime nga presidenca bënë me dije se ditën e sotme ka mbërritur kërkesa nga ministri Bushati për Plotfuqishmëri për negociatat e detit me Greqinë. 

Mëngjesin e sotëm, Meta priti në zyrë ish-presidentin Bujar Nishani, dhe ashtu si u paralajmërua pak minuta më parë takoi edhe ish-presidentin Bamir Topi.

Mësohet se ky takim po zhvillohet për t'u konsultuar nëse do i japë apo jo Plotfuqishmërinë ministrisë së Europës dhe Punëve të jashtme.

Kërkesa për plotfuqishmëri u bë nga ministri Bushati i cili nëpërmjet një letre drejtuar presidentit, ka kërkuar Plotfuqishmërinë në lidhjen me një marrëveshje të pritshme me Greqinë.

Sakaq, Bushati ka kërkuar të fillojnë zyrtarisht negociatat me shtetin grek për çështjet dy palëshe.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bujar Asqeriu përballet me Kumbaron: Nuk bëhet me PORDHË teatri. S'jemi tregtar specash e domatesh, jemi artistë. Lahemi me zorë dhe ujë të ftohtë (DEBATI I PLOTË)
Reagon Grida Duma, paralajmërimi: Do shkojnë në rrënim... »
Article Logic
Execution time: 0.038846969604492
array(1) { ["section"]=> string(72) "marreveshja-me-greqine-pas-nishanit-meta-pret-ne-zyre-bamir-topin-110262" }